SCHNEIDER SMPS ABL 7RM24025
Schneider SMPS ABL 7RM24025:
Product Name: Schneider SMPS ABL 7RM24025
Input Voltage Range: 100 – 240 V AC
Output Voltage: 24 V DC
Output Current: 2.5 A
Output Power: 60 W
Efficiency: > 90%
Input Frequency: 47 – 63 Hz
Operating Temperature: -10°C to +60°C
Storage Temperature: -40°C to +85°C
Cooling: Convection-cooled (No fans)
Overvoltage Protection: Yes
Short-Circuit Protection: Yes
Overload Protection: Yes
Isolation Voltage: 3 kV AC input to output
MTBF (Mean Time Between Failures): > 500,000 hours (at 25°C)
Dimensions: 84 mm x 123 mm x 55 mm (H x W x D)